Wynik USG tarczycy i powiększony węzeł chłonny
Witam. mam wynik usg tarczycy : gruczol tarczowy o niejednolicie obnizonej echostrukturze , w obu platach drobne ogniska izoechogenne i nieco wieksze guzki izoechogenne w placie prawym o srednicy 3,5 mm poz tym drobne ogniska ubogoechogenne o srednicy 2 mm , w budowie czesci plata lewego wiekszy guzek lity izoechogenny o srednicy 7 mm jego unaczynienie skape typu obwodowego , przeplywy miąszowe gruczolu nie sa wyraznie wzmozone podżuchwowo po stronie lewej powiekszony reaktywny wezel chlonny

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Bez poznania objawów klinicznych oraz historii medycznej ciężko dokładnie zinterpretować wynik. W zależności od powyższych będzie można zdecydować o konieczności wykonania np. biopsji. Proponuję udać się do endokrynologa.