Gruczoł tarczowy niepowiększony o wyraźnie niejednolicie obniżonej echostrukturze

Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Miała niedawno badanie USG gruczołu tarczowego. Płat lewy 13mm/16mm/29mm Płat prawy 19mm/15mm/25mm Cieśń 3,2mm Gruczoł tarczowy niepowiększony o wyraźnie/niejednolicie obniżonej echostrukturze. W obwodowej części płata prawego guzek lity izoechogenny o średnicy 9,5mm - unaczynienie typu I/II. Przepływy miąższowe gruczołu wzmożone. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź..

Tylko nie zadała Pani żadnego pytania. Obraz USG tarczycy wskazuje na zapalne tło w budowie gruczołu, gruczoł mały, a guzek zapewne będzie wymagał dalszej diagnostyki czyli biopsji cienkoigłowej (raczej ma charakter łagodny, ale dopiero na biopsja odpowie jaki charakter ma ta zmiana). Interpretacją wyniku powinien zająć się endokrynolog prowadzący (wynik najlepiej skorelować z wynikiem poziomu hormonów tarczycy oraz stanu zapalnego gruczołu tarczowego).