Przyjmowanie zwiększonej dawki Euthyrox w ciąży

Dzień dobry. Od dwóch lat przyjmuję Euthyrox N25. Obecnie jestem w ciąży, lekarz stopniowo zwiększył dawkę leku na 75 mikrogramów .Brałam 3 tabletki po 25 mikrogramów. Gdy przepisał kolejne opakowanie, nie zwróciłam uwagi na dawkę na opakowaniu. Przez ok 2 tygodnie przyjmowałam po 3 tabletki 75 mikrogramów, dopiero dziś się zorientowałam. Czy mogłam tym poważnie zaszkodzić dziecku? Jestem w 15-tym tygodniu ciąży. Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nie powinno mieć to znacznego wpływu na płód, jednak pełnej pewności mieć nie można.