Antykoncepcja przy lekach na Hashimoto

Dzień dobry, niedawno stwierdzono u mnie Hashimoto. Zażywam L-Thyroxin 100 (niemiecki odpowiednik Euthyroxu, mieszkam obecnie za granicą). Lekarz powiedział, że mogę dalej zażywać tabletki antykoncepcyjne (Naraya). Czy stosowanie dwóch leków hormonalnych nie obciąży za bardzo wątroby? Dodam, że zajmuje się mną internista, tutaj tylko bardzo poważne przypadki trafiają do endokrynologa. Czy powinnam skorzystać z porady specjalisty, gdy będę w Polsce?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma takiej potrzeby.
Bez obaw należy przyjmować oba leki, pamiętając o tym by każdy z nich przyjmować oddzielnie (najlepiej z kilkugodzinną przerwą), popijając wodą.
Euthyrox bezwzględnie należy przyjmować na czczo minimum pół godziny od pierwszego posiłku.