Czy mogę równocześnie 30 min. przed posiłkiem zażyć osłonowe i Euthyrox jedno po drugim od razu?

Dzień dobry. zażywam euthyrox 100 i co drugi dzień 125. Dzisiaj okulistka przepisała mi ze wzgędu na opuchlizne powieki encorton , ale przy ostatniej wizycie u endokrynologa, pani doktor powiedziała mi że osłonowe lekarstwo niweluje działanie euthyroxu. Teraz też mam controloc i enkorton oprócz euthyroxu. Nie wiem też czy mogę równocześnie 30 min. przed posiłkiem zażyć osłonowe i euthyrox jedno po drugim od razu Boję się także skutków ubocznych , bo to już drugi raz mam leczenie sterydami Dziękuję za odpowiedź Małgorzata S. Dziękuję za odpowiedź.

Nie, Euthyrox należy przyjąć zupełnie na czczo jako pierwszy. Po 30-60min należy przyjąć lek osłonowy na żołądek. Następnie po pół godzinie kolejne leki i jedzenie