Czy konieczne jest stosowanie leku na nadciśnienie u młodej osoby?

Witam, jestem kobietą i mam 26 lat. Od niedawna mierze sobie cisnienie i jest ono w granicach 130/80 - 145/80. Po wizycie u lekarza przepisano mi lek Remicor 2.5. Lekarz stwierdził, żeby brac go wtedy kiedy cisnienie górne przekroczy 135. I tutaj proszę o opinie czy jest to prawidłowe, żeby taki lek przyjmować doraźnie i o różnych porach dnia ? Bo na tą chwilę przyjmuję go co drugi dzień kolo godziny 13, bo wtedy moje cisnienie jest wysokie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję brać codziennie rano , założyć dzienniczek ciśnienia i mierzyć przynajmniej dwa razy dziennie, po około 2 tygodniach udać się na kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam