Czy można stosować doraźnie lek Ramicor?

Witam, jestem kobietą i mam 26 lat. Od jakiegoś czasu mierzę sobie ciśnienie i jest ono w granicach (130/80 - 145/80), dodam, że jestem w grupie ryzyka, gdyż wszyscy w mojej rodzinie mają nadciśnienie. Byłam z tym u lekarza, który przepisał mi lek Ramicor 2.5, który mam brać wtedy kiedy ciśnienie górne będzie wyższe niż 135. Proszę o odpowiedź, czy stosowanie takiego leku doraźnie i o różnych porach dnia jest bezpieczne ?? Niestety nie do końca jestem przekonana, czy dobrze się czuję z tym, że stosuje ten lek co drugi, trzeci dzień.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję brać codziennie rano , założyć dzienniczek ciśnienia i mierzyć przynajmniej dwa razy dziennie, po około 2 tygodniach udać się na kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam