Stres podczas badania ciśnienia krwi

witm mam problem taki gdy idę na badania zawsze się struje i wyniki ciśnienia krwi wychodzą 160/85 a w domu jak mierzę 140/80 co mam z tym zrobić??
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to tzw. nadciśnienie białego fartucha. Powinien Pan/Pani założyć dzienniczek z pomiarami ciśnienia krwi w domu. Mierzyć je codziennie o stałych porach przez kilka dni (najlepiej rano, w ciągu dnia i ewentualnie wieczorem), a następnie te wartości przedstawić lekarzowi.