Czy konieczny będzie zabieg laserowy na oczy?
Po USG oka stwierdzono u mnie w jednym oku odrywające się wieczko, a w drugim już oderwane. Konieczny biedzie zabieg laserowy?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Przykro nam, że występują u Pana takie dolegliwości związane z narządem wzroku. Rozumiemy też obawy, które mogą towarzyszyć przy takiej przypadłości.
Z opisu przedstawionej diagnozy, można by przypuszczać, że wystąpiło u Pana odwarstwienie siatkówki (POS). Obustronne odwarstwienie może zdarzać się średnio u 10 – 15% pacjentów.
Przyczyną takiego stanu może być między innymi przebieg ostrego procesu odłączania się ciała szklistego lub występowanie obwodowych degeneracji szklistkowo – siatkówkowych.
Do głównych objawów tego schorzenia można zaliczyć obecność błysków w oku, a także występowanie mroczków nad okiem. Może to wynikać ze stanu zapalnego w ciele szklistym.
Stan odwarstwienia jest stanem do interwencji fotokoagulacji laserowej. Prawidłowo byłoby wykonać ten zabieg w miarę najbliższym czasie. Takie nieleczone schorzenie może powodować pewne powikłania, a zabieg sam w sobie jest krótki i bezbolesny.
Ze względu na odległość trudno jest ocenić dokładnie Pana problem, dlatego zalecamy konsultację z lekarzem okulistą, który zdecyduje o najlepszym dla Pana rozwiązaniu.
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/odwarstwienie-siatkowki
https://portal.abczdrowie.pl/terapia-odklejania-siatkowki