Czy kontrast w badaniu tomograficznym mógł wpłynąć na wynik prób wątrobowych?

Witam. Kobieta lat 81. W lutym 2016 przeprowadzone badania ALAT 17 ASPAT 27 W dniu dzisiejszym przeprowadzone kolejne badania i wygląda to tak : ALAT 138 ASPAT 65 Dodam że ta osoba 8 marca miała tomograf wraz z podaniem kontrastu. Czy ten kontrast mógł wpłynąć na wyniki badań? Nierealne wydaje mi się kilkunastokrotne podwyższenie alatu i podwójne ASPATu. Bardzo proszę o informację.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badania. Kontrast bardziej moze wpływać na czynność nerek