Czy kontynuować przyjmowanie tabletek?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy, jednak w ostatni weekend kochałam się moim chłopakiem bez zabezpieczenia (jednak On nie "kończył" we mnie), później o wyznaczonej godzinie wzięłam tabletkę, jednak godzinkę później zwymiotowałam ją :( Rano gdy się obudziłam, znów wymiotowałam. Wczoraj i dziś przyjęłam kolejne tabletki o wyznaczonej porze. Bardzo proszę o poradę - czy mogło dojść do poczęcia? Czy powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek? Czy jeśli ewentualnie doszło do zapłodnienia, to czy nie zaszkodzi to płodowi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystko zależy w którym tygodniu zwymiotowała Pani tabletki.
1. Jeśli w pierwszym - ciąża jest możliwa, więc powinna Pani zastosować antykoncepcję "po stosunku", a następnie stosować dodatkowe zabezpieczenie (tylko prezerwatywy, a nie jakiś stosunek przerywany!) przez tydzień.
2. Jeśli w drugim - kontynuować stosowanie tabletek (ciąża jest mało prawdopodobna).
3. Jeśli w trzecim - kontynuować stosowanie tabletek i nie robiąc przerwy rozpocząć nowy blister od razu po aktualnym.

W ciąży nie należy stosować antykoncepcji doustnej.