Czy kreatynowe prostowanie włosów jest możliwe w czasie karmienia piersią?

Witam moje dziecko ma 11miesiecy czy prostowanie keratynowe jest możliwe jezeli karmie piersią. Dziecko nie wypije mleka modyfikowanego.

Redakcja abcZdrowie

Witam, keratynowe prostowanie włosów nie jest zalecane w okresie karmienia dziecka piersią. Jednak warto zwrócić uwagę na skład produktów do keratynowego prostowania włosów – zazwyczaj zawierają one formaldehyd i właśnie z tego powodu sugeruje się zrezygnowanie z zabiegu w czasie ciąży i okresu laktacji; z pewnością przenika do mleka.. Formaldehyd jest substancją wykorzystywaną w niskim stężeniu w wielu kosmetykach – lakierach do włosów i do paznokci, a nawet w szamponach i odżywkach. Jest uważany za rakotwórczy, teratogenny i mutagenny. Stosuje się go w wielu produktach do keratynowego prostowania włosów, ponieważ wg producentów, gwarantuje on głębokie wnikanie keratyny do struktury włosa, a co za tym idzie – wysoką skuteczność zabiegu. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej takie kosmetyki mogą zawierać stężenie 0,2% formaldehydu – uznawane jest za względnie bezpiecznie. Dlatego warto uważnie zapoznać się ze składem stosowanego produktu, niestety podobno istnieją produkty zawierające formaldehyd w wyższym stężeniu. Są takżę kosmetyki wolne od gazu mrówkowego – może Pani zapytać o to fryzjera, wykonującego zabieg. W takim wypadku karmienie piersią nie będzie przeciwwskazaniem do keratynowego prostowania włosów. Zachęcam do lektury artykułu o zabiegu: https://uroda.abczdrowie.pl/prostowanie-keratynowe-wskazania-zabieg-w-domu-utrzymanie-efektu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.