Czy krople Monafox nie zaszkodzą wszczepionej soczewce?

Dzień dobry państwu mam pytanie otóż moja mama jest po zabiegu zaćmy i ma wszczepioną sztuczną soczewke ostatnio dostała bakteryjne zapalenie spojówek byliśmy u lekarza dostała krople Dexamytrex przez 10 dni-potem krople Monafox do końca i tu mam pytanie czy krople Monafox nie zaszkodzą na jej wszczepioną soczewkę ponieważ na opakowaniu w/w kropli (Wyjąć soczewki kontaktowe przed zastosowaniem leku).Proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę aby miały te krople wpływ na wszczepiona soczewkę . proponuje kierować się zaleceniami lekarza badajacego.