Czy krostki mogą być wywołane przez antybiotyk?

Witam. Od wtorku syn bierze antybiotyk CEROXIM. Od 2 dni ma na prawej ręce krostki, jedna nawet dość spora czerwona. Czy te krostki mogą być wywołane od tego antybiotyku?

Witam serdecznie.
Krostki mogą wynikać z działania niepożądanego antybiotyku. Należy udać się do lekarza, który przepisała dziecku wymieniony preparat. Po bezpośrednim badaniu lekarz zdecyduje czy leka należy odstawić/zamienić na inny preparat.