Czy krwawienie śródcykliczne jest spowodowane zbyt niską dawką hormonów?

Moje pytanie jest następujące. Jeżeli podczas brania tabletek antykoncepcyjnych występują częste krwawienia (czasami 3 okresy w ciągu miesiąca) to czy oznacza to, że preparat może mieć za małą ilość hormonów? Jeżeli zatem takowe krwawienia występują z powodu zbyt niskiej dawki hormonów to czy możliwe jest, że wtedy owulacja może wystąpić i tabletki będą działać wczesnoporonne, tzn. antynidacyjnie? (Nie pozwolą zagnieździć się zapłodnionej komórce jajowej w macicy)?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Plamienia śródcyklowe to dość częsty objaw niepożądany podczas stosowania preparatów hormonalnych. Szczególnie przy pierwszych kilku opakowaniach.

Często jednak okazuje się, że dany preparat jest nieodpowiednio dobrany dla konkretnej kobiety - to znaczy ma zbyt niskie dawki hormonów, czego skutkiem są właśnie plamienia.

Wynika z tego zatem, że warto pozostawać w ścisłym kontakcie ze swoim specjalistą ginekologiem jeśli takie plamienia występują.

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/skad-sie-u-mnie-pojawily-plamienia-co...

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl