Czy łączenie Eltroxinu z innymi lekami jest bezpieczne?
Witam. Mam stwierdzoną chorobę gravesa basedowa męczę się już od 2 lat ale wyniki na dzień dzisiejszy nie wyglądają za ciekawie . TSH poniżej 0.01 ANTY TPO 390 przy normach 0-5.61)TRAB 32 (0-1.5) Ft3 7.2 (2.6-5.7) Ft 4 8.8 (9-19.1) USG tarczycy plat prawy wymiary30×27 ×70mm plat lewy 30×35×70mm cisnien o grubosci 17 mm tarczyca powiększona w całości,jednorodnie o znacznie obniżonej echogeniczności, unaczynienie wybitnie wzmożone. Dyskretne ognisko normoechogeniczne 3mm w lewym płacie innych zmian nie wykryto. Jestem na thyrozolu nie za wysokiej dawce przeważnie 15 mg przy której skacze z nadczynności w niedoczynność. Mała zmiana dawki w dół powoduje nagły spadek TSH a przy podniesienie dawki TSH idzie ponad norme nie ma szansy na ustabilizowanie pracy gruczołu. Lekarz zadecydował że wprowadzi mi thyrozol 30 mg na zablokowanie pracy tarczycy a do tego włączy Eltroxin w dawce 100 mg. Nie mam pojęcia co o tym wszystkim myśleć. Czekam na termin zabiegu usunięcia tarczycy bo już sobie nie radzę z innymi dolegliwościami spowadowanymi takimi skokami. Czy łączenie obu leków jest bezpieczne.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Sadze ze jeśli specjalista zleca takie leczenie to ma w tym doświadczenie