Czy łagodny guz odbytu powinien być operowany?

Chcialabym zapytac czy guz niezliośliwy odbytu należy zoperowć? Guz ma 2cm i jest na dlugisci ok.8 cm.Pacjentka jest 2lata po leczeniu onkologicznym piersi,lekarz sugeruje operacje z ryzykiem wylonienia stomii.ale pacjentka ma watpliwosci .Prosze o odpowiedz

Lek. Michał Lenard

Sugeruję zastosować się do zaleceń Pani lekarza prowadzącego. Jeżeli proponuje on zabieg, to najpewniej korzyści przewyższają nad potencjalnym ryzykiem. Pozdrawiam!