Laminowanie dokumentów a ciąża

Witam. Czy laminowanie dokumentów w ciąży może być niebezpieczne dla płodu? Czy podczas laminowania dokumentów wytwarzane jest pole albo fale, które mogą zaszkodzić dziecku? Obecnie jestem na początku ciąży i mam pracę biurową. Nie planuję na razie jeszcze iść na urlop, chciałabym trochę popracować i ewentualnie urlop zostawić sobie na później. Natomiast częścią mojej pracy jest laminowanie dokumentów. Nie robię tego bardzo dużo, ale jednak zdarza się, co najmniej kilka razy w tygodniu mam kontakt z laminarką. Podczas laminowania dokumentów pojawiają się jakieś światła, może fale i zastanawiam się czy nie będzie ono jakimś zagrożeniem dla życia dziecka. Czy laminowanie dokumentów w ciąży jest dozwolone i na pewno nic nie stanie się dziecku czy może powinnam jakoś zainterweniować żeby akurat tą czynność w pracy wykonywał ktoś inny, oczywiscie jeśli będzie to możliwe? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Żadna z metod laminowania nie jest niebezpieczna dla płodu. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

jeśli pracuje Pani w warunkach szkodliwych dla zdrowia to warunki te szkodzą zarówno Pani jak i dziecku. Opinii na temat szkodliwości może Pani uzyskać w PIP
Państwowej Inspekcji Pracy.