Czy leczenie nie powinno zostać zakończone kontrolnym RTG?

Witam, 03.12.2015 złamałam V kość śródstopia w szpitalu zlecono mi ortezę. 17.12.2015 miałam kolejne RTG , lekarz stwierdził,że nie ma przemieszczenia i kazał nosić ortezę do 19.01.2016. Podczas wizyty kontrolnej 19.01.2016 wykonano mi usg stopy i zakończono leczenie. Lekarz kazał nosić zwykłe obuwie. Czy leczenie nie powinno zostać zakończone kontrolnym RTG? Stopa jest czerwona,ciemniejsza od drugiej, kiedy się na niej opieram czuję jakby "kamyki" pod podeszwą, jest nadal opuchnięta.

Szanowna Pani,
W typowych warunkach zakończenie leczenia złamania dowolnej kości naszego ustroju powinno być zakończone zdjęciem RTG
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu