Wytworzenie masywnych wyrośli kostnych w RTG kolana
byłem zrobic zdjecie kolana i wykazało opis wytworzenie masywnych wyrośli kostnych 12 mm na przyśrodkowych obrysach nasad kości piszczelowych co to ozacza

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
Niestety bez oceny zdjęcia RTG trudno odpowiedzieć na Pańskie pytanie. Wyrośla kostne mogą być objawem choroby zwyrodnieniowej, efektem przebyłego złamania czy odpowiedzią na proces zapalny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu