Czy lek Deprexolet można doraźnie stosować w ciąży?

Mam pytanie o lek deprexolet.Czy można dorażnie brać go w ciąży.Jestem w 14 tygodniu ciązy. Choruje na zespół lęku uogólnionego od 11 lat. lekiVelafax odstawiłam przed ciążą.Chodzę na psychoterapie ale teraz znowu lęki wróciły.Dawka depreksoletu to pół 10mg. Uspokaja mnie ta dawka i daje w miarę spokojny sen.Czy jest szansa,że dziecko będzie zdrowe?

Witam serdecznie,

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Abstrahując już od powyższego depreksolet to lek antydepresyjny - jak więc jest diagnoza ?
Pisze Pani, że chodzi Pani do psychoterapeuty - ale to chyba nie on przepisał Pani
depreksolet tylko psychiatra lub lekarz domowy ?
Takie sprawy powinna Pani omawiać z psychoterapeutą/tką jeżeli nie ma Pani zaufania
lub psychoterapie nia przenosi skutków to może trzeba zasięgnąć porady u innego psychoterapeuty i to w miarę szybko - nawet online.
Pozdrawiam i życzę podjęcia mądrej decyzji