Leki bezpieczne w ciąży

tak nie zostaje bez ale czy ich odstawienie nagłe nie zaszkodzi mi ani dziecku skoro przy pierwszej ciazy brałam i było dobrze,boje sie odstawic.Został mi lek sartagen i relanium dopisany zamiast propranolu czy to bezpieczne leki w ciąży.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w okresie ciąży nie powinno się stosować żadnego leku bez konsultacji z lekarzem prowadzącym ginekologiem lub psychiatrą .Stosowanie powyższych leków może mieć szkodliwe skutki dla płodu.
W czasie ciąży leki te stosuje się tylko w przypadkach, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu, a ryzyko zawsze indywidualnie ocenia lekarz prowadzący leczenie, decydując czy odstawić leki, czy kontynuować w mniejszych dawkach. Proszę udać się na konsultację. Pozdrawiam.