Czy dalej mogę brać te leki, będąc w ciąży?

Witam jestem w 4 tyg ciąży,na nadciśnienie leczę się od 15 lat,mam 33 lata. Biorę nebileni2,5mg i tertens-am. Na tych lekach czuję się dobrze nie mam skoków rr i kołatań. Czy dalej mogę brać te leki będąc w ciąży???. Na wiz.do kardiologa muszę czekać 3 m-ce.

konieczne." Ale jest to najbardziej selektywny b-bloker - czyli powinien być najmniej obarczony ryzykiem dla dziecka.
Amlodypina (zawiera ją tertens-am) - "Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży. Nie stosować w ciąży, CHYBA ŻE korzyść z leczenia wyraźnie przeważa nad potencjalnym ryzykiem".
Uwaga - Nadciśnienie też jest szkodliwe dla dziecka - więc:
Jednak trzeba zastanowić się z Kardiologiem na wizycie - może prywatnie, jeśli długie terminy na NFZ?
Trudno na odległość doradzić uczciwie... Często w ciąży stosuje się Dopegyt.
Pozdrawiam.