Czy stosowanie relanium w ciąży jest bezpieczne?

Witam, czy relanium w ciąży jest bezpieczne? Coraz częściej miewam stany depresyjne, a jestem w 25 tygodniu ciąży. Jest mi bardzo ciężko. Czy mogę przyjmować 2 mg leku dziennie? Proszę o radę A.

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieją dowody na niekorzystne działanie leku na płód, ale w pewnych sytuacjach klinicznych potencjalne korzyści z jego zastosowania przewyższają ryzyko (np. w stanach zagrażających życiu lub chorobach, w których inne, bezpieczne leki nie mogą być zastosowane lub są nieskuteczne). Proszę koniecznie udac się do lekarza prowadzącego ciąże i kierowac się jego zaleceniami