Czy można brać ten lek przez całą ciążę?

Zażywam triticco w dawce 50 mg mam duże problemy ze snem i stany depresyjne .Chciałabym mieć dziecko ale boję się o dziecko jak będę zażywać ten lek a bez leku nie mogę zasypiać .Czy można brać triticco przez całą ciążę ?

Nie ma dowodów na szkodliwe działanie trazodonu na zdrowie płodu. Zakłada się, że można kontynuować leczenie, jeżeli korzyści przekraczają potencjalne ryzyko. Po porodzie należy obserwować noworodka, pod kątem wystąpienia objawów odstawiennych.