Czy lek Flumycon osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mam pytanie, bo zapomnialam spytać mojego ginekologa..Poniewaz ginekolog leczy mnie i rowniez zapobiegawczo mojego partnera: on 2 dawki a ja 3co 2dzien oraz pozniej co tydzien az do konca opakowania (12tabl). jest to lek Flumycon(200mg). No i wlasnie moje pytanie, czy ten lek osłabia dzialanie tabl.antykoncepcyjnych? Czy przez caly okres brania tabletek ok 2msc trzeba sie dodatkowo zabezpieczac? Jak to jest? W ulotce nic nie znalazlam na ten temat,wole sie dowiedziec. ;) wiadomo.

Piotr Pilarski

Tak, sugeruję dodatkowo są zabezpieczać.

Pozdrawiam.