Czy lek na przeziębienie zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Proszę o informację, czy lek Theraflu Extra Grip ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Jak powinnam go stosować, biorąc tabletki Naraya? Dziękuję z góry za pomoc!

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Witam!

Nie ma opisywanych przeciwwskazań do równoległego zażywania Theraflu ExtraGRIP i tabletek antykoncepcyjnych Naraya. Theraflu nie zmniejsza skuteczności środka antykoncepcyjnego i nie zwiększa ryzyka zajścia w ciążę.
Skuteczność preparatu antykoncepcyjnego jest zmniejszona przy jednoczesnym zażywaniu następujących leków: antybiotyków z grupy penicylin i tetracyklin, a także hydantoiny, barbituranów, karbamazepiny i ryfampicyny oraz prawdopodobnie okskarbazepiny, topiramatu, rytonawiru, gryzeofulwiny i preparatów zawierających ziele dziurawca. Przy ich stosowaniu zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji podczas ich zażywania, a także siedem dni po zakończeniu terapii.

Preparat Theraflu ExtraGrip powinna Pani zażywać wg ulotki, czyli 1 saszetkę 3 razy dziennie, przez maksymalnie pięć dni.

Pozdrawiam serdecznie!

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty