Czy tabletki na ból gardła mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Biorę swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, nigdy wcześniej nie stosowałam tego typu środków. Interesuje mnie, czy przyjmowane tabletki antykoncepcyjne mogą zostać osłabione przez tabletki zażywane na ból gardła? DZIĘKUJĘ.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Stosowane przez Ciebie tabletki mogą mieć osłabione działanie i będzie wymagana dodatkowa ochrona (np. prezerwatywa), gdy stosujesz leki np.: przeciwpadaczkowe, antybiotyki z grupy tetracyklin, ampicylinę oraz leki zawierające ziele dziurawca. Wymieniony przez Ciebie lek na ból gardła nie zmniejsza skuteczności doustnej antykoncepcji.
Pozdrawiam.