Tabletki uspokajające a działanie tabletek antykoncepcyjnych - co z ochroną?

Witam, z racji ogromnych stresów i problemem z zasypianiem zakupiłam w aptece tabletki uspokajające, skład: korzeń kozłka, szyszka chmielu, liść melisy, ziele serdecznika. Czy te tabletki mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Producent leku podaje, że istnieje możliwość interakcji z doustnymi lekami  antykoncepcyjnymi. Zatem należy się liczyć, że działanie antykoncepcyjne tabletek zostanie osłabione.

Pozdrawiam