Jakie środki uspokajające przy antykoncepcji?

Witam, stosuję tabletki hormonalne i potrzebuję środka na uspokojenie. Większość dostępnych w aptece zawiera dziurawiec, więc obniżają skuteczność antykoncepcji. Dostałam ostatnio receptę na krople niby bez dziurawca, ale ulotka informuje, że również może być zmniejszona ochrona. Czy istnieje w ogóle jakiś środek uspokajający nie wchodzący w interakcje z antykoncepcją hormonalną? Jeśli tak jaki składnik musi zawierać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas stosowania antykoncepcji należy zwracać szczególną uwagę na dobór leków szczególnie tych do stosowania przewlekłego, aby nie doszło do interakcji zmniejszającej skuteczność antykoncepcji.
Jeśli stopień nasilenia objawów jest mały to można rozpocząć leczenie od leków uspokajających pochodzenia roślinnego, które nie powinny wpływać na obniżenie skuteczności antykoncepcji. Przykładem roślin o takim działaniu może być:  ziele melisy, ziele męczennicy, korzeń kozłka, szyszki chmielu.Często opisane składniki występują w postaci preparatów złożonych dostępnych w aptece bez recepty. Dobrze jest także, gdy preparat złożony zawiera w składzie magnez, który zmniejsza stany napięcia nerwowo-mięśniowego.
Proponuję skonsultować wątpliwości z ginekologiem zlecającym antykoncepcję.

Redakcja abcZdrowie.pl