Środki uspokajające a tabletki antykoncepcyjne. Jak to jest?

Witam. Wiem, że niektóre środki uspokajające obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych, a właściwie poszczególne składniki. Ja często jeden stosuję, sprawdziłam skład i niby nie ma w nim nic co mogłoby wpłynąć na prawidłowe działanie tabletek, ale jednak się obawiam i chce wiedzieć jak to zasadniczo jest, wiem że leków z dziurawcem nie powinno się przyjmować, a jak jest z innymi składnikami szczególnie w środkach uspokajających? Mój lekarz powiedział mi, że po wchłonięciu tabletki, mogę spokojnie sobie brać te krople i nie ma to żadnego wpływu na działanie tabletek, niby wydaje się to logiczne, ale chcę się upewnić. A i dodam, że to nie tabletki antykoncepcyjne sprawiają, że jestem nerwowa. Tak mam z natury dlatego też biorę różne leki uspokajające.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Faktycznie preparaty zawierające w swym składzie dziurawiec są przeciwwskazane w przyjmowaniu antykoncepcji hormonalnej ze względu na zniesienie ich skuteczności. Krople te są jednym z najłagodniejszych preparatów i nie ma powodu, dla którego może je Pani odstawić.
Zawsze warto przeczytać ulotkę i wyszukać informacji na temat interakcji leków. Zawsze powinna znaleźć się informacja o zniesieniu działania antykoncepcyjnego tabletek.

Pozdrawiam