Tabletki antykoncepcyjne a uspokajające

Biorę pigułki antykoncepcyjne oraz uspokajające -1 tabl. zawiera 45 mg sproszkowanych szyszek chmielu, 33,75 mg wyciągu waleriany (ekwiwalent 135 mg korzenia kozłka lekarskiego) oraz 22,5 mg wyciągu goryczki (ekwiwalent 90 mg korzenia goryczki) - to ich skład. Wiem, że ziele dziurawca może osłabić działanie pigułek. Więc muszę się martwić, czy mogę zażywać leki uspokajające, czy je odstawić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zażywane przez Panią tabletki nie zawierają wyciągu z dziurawca, a producent tylko takie interakcje podaje, jeśli chodzi o środki ziołowe. Z drugiej strony, inne preparaty nie mają tak dokładnych badań. Lepiej jest nie łączyć środków antykoncepcyjnych z innymi preparatami (nawet ziołowymi), o ile nie jest to konieczne.