Czy lek przeciwbólowy wpłynie negatywnie na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Od dwóch dni stosuję apap. Biorę go 3 razy dziennie. Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu. Czy dzienna dawka obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych? Zaznaczę, że skończyłam brać blister w czwartek i w poniedziałek mam mieć okres.

Lek. Michał Lenard

Paracetamol nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam!