Czy lek przeciwgrzybiczy może wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam:) Biorę tabletki antykoncepcyjne i mam pytanie... Ostatnio moja lekarka przepisała mi lek przeciwgrzybiczy, czy może on zmniejszyć ich skuteczność? Z tego, co przeczytałam w ulotce, nie zawiera w sobie składników, które mogłyby zmniejszyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. To samo pytanie dotyczy leku zawierającego pałeczki kwasu mlekowego... Liczę na szybką odpowiedź i z góry dziękuję :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Lek przeciwgrzybiczy, który Pani przyjmuje, nie powinien zmniejszać działania antykoncepcyjnego tabletek. Podobnie drugi preparat.