Czy lekarz okulista przekazuje informację o wadzie wzroku do wydziału komunikacji?

Witam serdecznie! Mam do państwa nietypowe pytanie. Czy jeśli lekarz okulista podczas badań na stanowisko kierowcy samochodu dostawczego do 3,5 tony wykryje wadę wzroku i zaleci okulary korekcyjne podczas prowadzenia pojazdu, to czy informuje on o tym urząd komunikacji czy też policję? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam takie są zalecenia. Natomiast nie spotkałam się żeby ktoś z kolegów okulistow tak robił. Przepisu nie ma w prawie. Jeżeli spowoduje Pan wypadek to rzecz wygląda inaczej.jest Pan badany w ośrodku gdzie skieruje policja i z reguły jest tam bardzo nieprzyjemnie. Ośrodki nadrzędne medycyny pracy w Polsce Lodz i Sosnowiec. Pozdrawiam serdecznie