Czy leki na nerwicę można stosować dłużej niż trzy tygodnie?

Witam. Mam 29 lat. Od paru miesięcy cierpię na nerwice lekowa. Od miesiąca codziennie biorę nervoimx forte i chodzę na psychoterapię. Czy mogę stosować dalej nervoimx forte? Na opakowaniu pisze ze nie stosować dłużej niż trzy tygodnie a czuje ze lek mi pomaga. Moja psycholog mówi ze mogę stosować wiec dlaczego na opakowaniu pisze ze nie stosować dłużej niż trzy tygodnie? Biorę jedna tabletkę dziennie przy większych nerwach dwie. Proszę o konkretną odpowiedz na moje pytanie o leku nervoimx forte. Dziękuję

Jeśli Pani lekarz i psychoterapeuta uważają za wskazane dalsze stosowanie warto im zaufać. Wiele leków na ulotkach wskazuje na daleko zakrojone środki ostrożności, które są ważne, często jednak rozpatruje się konkretnie korzyści płynące dla danego pacjenta ze stosowania leku do możliwych kosztów czy zagrożeń i na tej podstawie podejmuje decyzję. Zachęcam zatem do porozmawiania o tym z lekarzem przy najbliższej wizycie.

Witam
Psycholog nie może decydować o dawce leków, to może wyznaczyć jedynie psychiatra. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, rozumiem że Pani psycholog jest też psychoterapeutą...
Zachęcam do konsultacji u psychiatry i życzę zdrowia!
Pozdrawiam
Łucja Fitchman