Czy leki stosowane przez męża mogą mieć jakiś negatywny wpływ na płód i ciążę?

Witam! Chciałabym się strać o dziecko, ale mój mąż ma nerwicę i bierze leki przeciwpsychotyczne - nie wiem czy możemy podjąć próby zajścia w ciąże. Czy te leki stosowane przez męża mogą mieć jakiś negatywny wpływ na płd i ciążę? Mąż stosuje te leki od 3 miesięcy, ile czasu należy odczekać aby oczyścił się organizm. Pozdrawiam i dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Część z leków psychotropowych zmniejsza libido, może również wpływać niekorzystnie na erekcję. Nie dotyczy to jednak wszystkich preparatów, a z działaniami ubocznymi tego typu można sobie poradzić stosując odpowiednie leki.

Leki psychotropowe stosowane przez mężczyznę nie mają niekorzystnego wpływu na przebieg ciąży i organizm płodu.

Z pozdrowieniami