Jak wpływ na organizm ma Wenlafaksyna?

Czy wszystkie leki psychotropowe uzalezniaja? Co wiadomo o wenafleksynie,czy ona uzaleznia i czy po 10 latach brania moze zaszkodzic ,czy moze miec zly wplyw dla organizmu? Dziękuję
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wszystkie leki psychotropowe uzależniają, jeśli są przyjmowane pod kontrolą i zgodnie z zaleceniami lekarza psychiatry. Wenlafaksyna przyjmowana przez 10 lat bez przerwy jak najbardziej może mieć negatywny wpływ na organizm człowieka. Wenlafaksyna należy do leków z grupy SNRI – inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny. Jest zaliczana do III generacji leków antydepresyjnych. Jej niepożądane działania, to m.in.: zmęczenie, ziewanie, osłabienie, nadciśnienie, spadek apetytu, spadek masy ciała, nocne poty, wzmożona potliwość, zawroty głowy, bezsenność, spadek libido i u mężczyzn zaburzenia wytrysku, erekcji oraz orgazmu.
Pozdrawiam!

Witam Serdecznie,

Tak niestety, leki uzależniają i maja skutki uboczne.

Dlatego zachęcam mocno do rozważenia podjęcia terapii.

Życzę pomyślności,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com