Czy leki wchodzą w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Witam, ostatnio byłam chora i przyjmowałam lek Valtrex (było to przez 3 dni po 2 tabletki rano i wieczorem). Było to dokładnie od 4 -6 stycznia, a 12 stycznia wzięłam 1 tabletkę Zopiklon Mylan 5 mg. Czy one wchodzą w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi? Czy mam się obawiać ciąży, jeżeli współżyłam z chłopakiem 16 stycznia?

Witam serdecznie!
Żaden z przyjmowanych przez Panią preparatów nie wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to wspomniany stosunek najprawdopodobniej był zabezpieczony, a zatem ciąża jest bardzo mało prawdopodobna.
Pozdrawiam