Czy Fluoxetin Polpharma wchodzą w interakcje z tabletkami Novybette?

Witam, lekarz psychiatra przepisał mi Fluoxetin Polpharma 20 mg dziennie. Czy wchodzą one w interakcje z tabletkami Novybette? Pigułkę antykoncepcyjna biorę o 11 natomiast Fluoxetin z samego rana tuż po śniadaniu. Lekarz powiedział, że nie powinien obniżać skuteczności, ale wolałabym zapytać ginekologa, a termin dopiero za 3 tygodnie.

Lek. Michał Lenard

Może Pani stosować oba leki, nie wchodzą one ze sobą w interakcje. Pozdrawiam!