Czy leukoarajoza w moim przypadku to powód do niepokoju?

Witam serdecznie. Pod koniec 2013 roku wykryto u mnie w badaniu MRI głowy leukoarajoze o łącznej objętości 1.9 ml. Przez kolejne trzy lata obraz MRI był stabilny. Badania PMR bez zmian. Okulistyczne ok. Objawów neurologicznych brak. Mam 44 lata i dość sporo obciążeń, astma, nadwaga,lipidy.Termin kolejnego MRI lekarz wyznaczył za dwa lata. Czy ta leukoarajoza w moim przypadku to powód do niepokoju?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dla zdrowia powinien Pan podjąć działania zmierzajace do zminimalizowania nadwagi. Sam ten fakt przyczynia się do wspomnianych bprzez Pana obciążeń. Polecam ruch i racjonalne odzywianie.