Leukoarajoza w wyniku MR głowy u 42-letniej osoby

Witam serdecznie. Podczas badania MRI głowy wykryto u mnie przypadkowo obszary leukoarajozy w tylnych rogach komór bocznych do 1cm i dróbne zmiany naczyniopochodne. Badanie neurologiczne dobre, okulistyczne dobre, badanie PMR dobre. Obraz MRI stabilny przez prawie dwa lata. Wg. kilku radiologow i kilku neurologów obraz zmian i cała reszta nie odpowiadają SM. Mam 42 lata, astmę i duszności i sporą nadwagę. Moje pytanie to,czy leukoarajoza często jest diagnozowana u ludzi w średnim wieku?
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proponuje udać się do lekarza neurologa. Po przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań będzie można określić odpowiednie postępowanie.

0

Pojęcie leukoarajoza jest pojęciem radiologicznym, dotyczy charakteru i lokalizacji zmian. Najczęstszą przyczyną jej powstania jest nadciśnienie tętnicze.
Biorąc pod uwagę obecność zmian naczyniopochodnych należałoby wyeliminować choroby oraz czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, które mogą doprowadzić do powstania zawału serca lub udaru mózgu.
W pierwszej kolejności jest to nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca, otyłość i inne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty