Czy lewostronna przepuklina daje objawy tylko z lewej strony?

Witam. Mam przepuklinę dalekoboczną lewą L4-L5, ale wszystkie objawy kliniczne (ból, drętwienie) występują po prawej stronie. Neurochirurg uznał, że nie mogą one być wywołane przepukliną, bo ta jest po stronie lewej.Nie wie co jest powodem moich dolegliwości i nie jest stanie mi pomóc.Leczenie zachowawcze nie dało żadnych efektów.Ból nasila się z dnia na dzień i utrudnia mi normalne funkcjonowanie. Czy lekarz miał rację , iż lewostronna przepuklina daje objawy tylko z lewej strony? Dziękuję.

Przepuklina lewostronna w większości przypadków daje objawy po tej samej stronie. Sama przepuklina jednakże rzadko bywa bezpośrednią przyczyną bólu. Z tąd objawy w Pani przypadku występują niezależnie od zmiany organicznej (przepukliny). Trzeba znaleźć przyczynę dolegliwości. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii manualnej. Pozdrawiam.