Czy Macromax oraz Gardimax osłabiają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. Biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin. W niedzielę 04.06 wzięłam pierwszą tabletkę po 7 - dniowej przerwie. W poniedziałek 05.06 dostałam od lekrza 3 - dniowy antybiotyk Macromax oraz Gardimax. Czy te leki osłabiają skuteczność ? Przez ile czasu wymagane będzie dodatkowe zabezpieczenie ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jest możliwe obniżenie skuteczności antykoncepcji
Sadze ze nalezy stosować dodatkowe nedyosy antykoncepcji nie hormonalnej