Czy mając 39 lat, można już przechodzić menopauzę?

Witam mam pytanie.Czy majac 39 lat mozna juz przechodzic menopauze.Pytalam sie swojego ginekologa ale On twierdzi ze jeszcze za wczesnie.Mam od pewnego czasu hderzenia goraca, poce sie bardzo,uczucie zimna.W nocy śpie niespokojnie.Zmiany nastroju.Czy moge juz przechodzic menopauze.Miesiaczki mam regularnie ale od dwoch miesiecy miesiaczka mi sie skrocila o jeden dzień.Mam rano zawroty glowy, nawet w nocy sie zdarzaja do tego bole glowy.Przy miesiaczkach zle sie czuje bo mam bole brzucha i zawrot

Czy rozważała Pani konsultacje z psychologiem? Opisane objawy mogą świadczyć o nerwicy. Proszę przeanalizować czy Pani tryb życia, doświadczenie, relacje z ludźmi mogą prowadzić do stresu, lęku, nadmiernych negatywnych emocji, które nie mają ujścia. Jeśli tak - warto skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam

Witam!
Można i w tym wieku przechodzić menopauzę, przy niektórych problemach ginekologicznych może to być i wcześniej. Kontrolne badanie u ginekologa, badanie poziomu hormonów i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.