Czy mam jakąś alternatywę dla standardowej antykoncepcji?

Ze względu na podwyzszone androgeny (nadmierne owlosienie i tradzik) chciałam stosować tabletki antykoncepcyjne. Ginekolog nie chce mi przepisać tabletek ze względu na częste bole glowy i rzadkie migreny z aurą. Przepisał mi krazek dopochwowy, niestety przez niego czuje bolesne pieczenie w pochwie podczas stosunku, a nawet przy podcieraniu w wc. Czy mam inna, skuteczna alternatywe dla antykoncepcji? Czy sa jakieś pigulki które moge stosowac? Minipigulka? Zastrzyk?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ból przy stosunku i pieczenie podczas wizyty w toalecie może wynikać z infekcji intymnej. Powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu kontroli, ponieważ nie należy tego leczyć domowymi sposobami.