Czy mam odstawić steryd donosowy po septoplastyce?

Witam. Jestem ponad dwa tygodnie po zabiegu septoplastyki nosa, czy po tym czasie mogę stosować steryd do nosa w areozolu? Poniewaz lekarz ktory mnie operował przepisał mi taki steryd z powodu dużego obrzęku przez co cieżko mi nadal oddychać przez nos szczególnie w nocy się zatyka sluzem. Jednak przeczytałem na ulotce tego sterydu ze nie mozna go stosowac po takich zabiegach i boję się ze mogę tym coś uszkodzic. Proszę o odpowiedź

Proszę skontaktować się z lekarzem, który wykonał septoplastykę. Jeżeli obrzęk ustąpił, kurację steroidami można uznać za zakończoną. Niebezpieczeństwo długotrwałego stosowania polega na zwiększeniu ryzyka zakażeń i utrudnionym gojeniu się ran.