Na co wskazuje wynik badania na boreliozę w ciąży?

Witam. Obecnie jestem w ciąży. Zrobiono mi badanie i wyszło z niego, że IgG wynosi 0, a IgM jest (-) ujemne, 0,68. Czy to dobrze? Czy może mam powody do zmartwienia? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Nie wiem, czego dotyczą wyniki badań serologicznych, jakiej choroby, domyślam się z racji portalu, na którym Pani pisze, że chodzi o boreliozę. Wynik jest ujemny, nie wykonuje się tych badań jednak rutynowo w ciąży.

Czy są jakieś dolegliwości wskazujące na boreliozę? Czy ma Pani dodatni wywiad w kierunku ugryzienia kleszcza? Wszystko to jest istotne dla właściwej diagnozy. Proszę pokazać wynik prowadzącemu ginekologowi.