Czy mam powtórzyć jeszcze b-HCG?

Beta 2 mięsiace z krwi po stosunku wynosi <0.1 , okresu brak , czy mogę wykluczyć ciążę w 1000 procentach?? Czy mam robić jeszcze raz bete

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

badanie beta-HCG wykonane po dwóch miesiącach od stosunku z pewnością jest już wiarygodne.

Podany przez Panią wynik nie wskazuje na ciążę, dlatego można ją wykluczyć. Brak okresu przy negatywnym teście ciążowym często wynika z zaburzeń hormonalnych, dlatego proszę udać się do ginekologa w celu diagnostycznym.

Co prawda miesiączka może się spóźniać również z powodu innych czynników, takich jak stres, nadmierny wysiłek czy zmiana sposobu odżywiania, jednak w tym przypadku zazwyczaj są to krótkie opóźnienia.

Temat braku menstruacji poruszaliśmy w tekście, który umieszczamy poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Odpowiedź naszego eksperta na bardzo podobne pytania znajduje się pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-interpretowac-moj-wynik-bhcg-i-brak-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.