Czy mam powtórzyć TK?

Witam, we czwartek mialem TK głowy z kontrastem.. w niedziele doznalem urazu glowy spadajac z lozka... Teraz jestem w kropce czytalem ze TK nie wolno robic tak czesto... pozostaje rezonans ale dowiedzialem sie ze trzeba tydzien odczekac miedzy kontrastami.. Nie mam zielonego pojecia co robic.. Czy warto zasugerowac lekarzowi rezonans bez kontrastu? Czy mija sie to z celem? Tak wiem.. mam mega pecha.. P.S nie pamietam nawet zdarzenia bo wypilem troszke.. rano obudzilem sie na podlodze z bolem glowy, wymiotowalem 2 razy ale nie wiem czy to z bolu czy od alkoholu..

Nie każdy uraz głowy wymaga wykonania badań obrazowych. Jeśli jednak charakter i konsekwencje upadku nie są znane, można wykonać TK, pomimo krótkiego odstępu czasowego od ostatniego badania.